ÖZGEÇMİŞ

Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünün ilk mezunlarından olmuştur. Hacettepe Üniversitesi, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Ünitesi, Dil Konuşma Bozukluğu Kliniği’nde dudak damak yarıklığı, akıcı konuşma bozukluğu, dil bozukluğu, konuşma sesi bozukluğu, motor konuşma bozukluğu, ses ve yutma bozukluğu alanlarında gözlemlerde bulunmuştur.

Günışığı Çocuk Merkezi’nde akıcı konuşma bozukluğu, dil bozukluğu, konuşma sesi bozukluğu, motor konuşma bozukluğu alanlarında gözlemlerde bulunmuştur.

Lisans eğitim ve öğretim döneminin son yılı olan 2016-2017 yılında tam zamanlı olarak 8 ay Hacettepe Üniversitesi’nde dudak damak yarıklığı, akıcı konuşma bozukluğu, dil bozukluğu, konuşma sesi bozukluğu, motor konuşma bozukluğu, ses ve yutma bozukluğu alanlarında uygulama stajı yapmıştır. Lisans eğitiminin ardından Antalya’da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde ve Zihin Akademisinde Dil Ve Konuşma Terapisti olarak;

» Sesletim (Artikülasyon) ve Sesbilgisel (Fonolojik) Bozukluklar,
» SÖzgül Dil Bozukluğu
» Gecikmiş Dil ve Konuşma
» Okul Çağı Dil Bozuklukları
» Çocukluk Çağı Apraksisi
» Akıcılık Bozuklukları
» Ses Bozuklukları
» Motor Konuşma Bozuklukları

Dudak Damak Yarıklığına Bağlı Konuşma Bozuklukları, alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Katıldığı eğitim ve kongreler aşağıdaki gibidir.

» INTRODUCTION TO ® /FLOORTIME (101) Mayıs 2015, Hacettepe Üniversitesi, Ankara, Çiğdem ERGÜL, M.S.

» 8. Ulusal Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Ekim 2016, Ankara.

» ETEÇOM Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı, Uygulayıcı Kullanım Sertifikası, Kasım 2017, Ankara, Prof. Dr. İbrahim H. DİKEN.

» GOBDÖ-2-TV:Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği-2- Türkçe Versiyonu, Bireysel Kullanım Sertifikası, Kasım 2017, Ankara, Prof. Dr. İbrahim H. DİKEN.

» Floortime 201 – DIR 201: Temel Fonksiyonel Duygusal Gelişim Kapasitelerini Geliştirmek, Temmuz, Egemen NAKIŞÇIRANDEVU AL
Rumeysa Akın - DoktorTakvimi.com

Rumeysa Akın - DoktorTakvimi.com
Diğer Uzmanlarımız